Завідувач кафедри - Ігор Дмитрович Дужий

Завідувач кафедри – Дужий Ігор Дмитрович професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України. Стаж лікувальної роботи більше 50 років, хірург вищої категорії.

Дужий І.Д.Дужий Ігор Дмитрович народився 04.02.1940 року у сім’ї службовців в м. Бахмачі Чернігівської області. Закінчив 7 класів середньої школи №48. Медичне училище закінчив в 1957 році в м. Суми. Завідував фельдшерсько-акушерським пунктом с. Тиниця Бахмацького району Чернігівської області з населенням 9 тисяч жителів. У підпорядкуванні було 2 акушерки зі стажем по 25 років. У пологовому будинку щорічно народжувалося » 120 малюків. За три роки померла 1 дитина на 5-у місяці життя. На першому році роботи 01.01.1958 року виконав ручне виділення дитячого місця (посліду).

Після трьох років роботи поступив у Харківський медичний інститут, який із відзнакою закінчив у 1966 році. З третього курсу чергував помічником ургентного хірурга і вже тоді почав оперувати апендицити, кили. З 01.08.1966 року зарахований ординатором хірургічного відділення Сумського обласного протитуберкульозного диспансеру.

На початку 70-х років зацікавився післяопераційними кровотечами і тромботичними ускладненнями та синдромом дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові. Один з перших у Радянському Союзі запропонував і втілив у життя профілактику зазначених ускладнень при операціях на легенях і плеврі шляхом застосування у до- інтра- та післяопераційний періодигепарину у низьких дозах. З цього приводу було опубліковано більше 20 статей у наукових журналах і самотужки написано дисертаційну роботу. Коли звернувся за пошуками наукового керівника у відповідні заклади Києва,такого не знайшлось - ніхто не орієнтувався у даній проблемі. Звернувся у Ленінградську Військово-медичну академію, отримав запрошення, але ... Де той Ленінград... На цьому все закінчилось. У своїй монографії “Клиническое применение гепарина” академік А.І. Грицюк цитував роботи І.Д. Дужого у 1975 році. За показниками роботи хірургічне відділення де працював ординатором І. Дужий “зав’язувало” список тотожних відділень України.

З 1978 року І. Дужий очолив відділення, яке у цей же рік увійшло у чільну трійку і вже ніколи це місце не покидало. З початку 80-х років розробляв проблему діагностики та диференційної діагностики захворювань плеври. Втілив у життя плевроскопію при синдромі плеврального випоту. Розробляє і удосконалює методики консервативного та хірургічного лікування поширеного туберкульозу легень. Особливо це стосується хіміорезистентного туберкульозу.

Ігор Дмитрович Дужий залишається поборником комбінованих методів лікування туберкульозу легень у сучасних умовах, а саме інтраплевральної та екстраплевральної торакопластик. Одноособово Дужий І.Д. є автором 5 монографій, співавтором – 1, співавтором 9 навчально-методичних посібників, автор (співавтор) 15 патентів України. Автор більше 200 науково-практичних статей. Автор більше 70 раціоналізаторських пропозицій. Підготував 5 кандидатів медичних наук. Готується до захисту 3 здобувачів.

Дужий І.Д.

На фотографії професор Дужий І.Д. з аспірантами кафедри.