Медицина надзвичайних ситуацій

Study materials for foreign students:

3. Methodical instruction: "Emergency situations of natural, anthropogenic and socio-political character, their medical and sanitary consequences".

Екстрена та невідкладна медична допомога

Тема 1 Організація надання екстреної (невідкладної) медичної допомоги в Україні.

Тема 2. Порядок надання невідкладної медичної допомоги постраждалим та хворим на до госпітальному етапі. Первинне обстеження.

Тема 3. Порядок надання невідкладної медичної допомоги постраждалим та хворим на до госпітальному етапі. Вторинне обстеження.

Тема 4. Сучасні засоби забезпечення прохідності дихальних шляхів і штучної вентиляції легень у дорослих.

Тема 5. Зупинка кровообігу та дихання. Технологія    надання екстреної медичної допомоги (Заняття1).

Зупинка кровообігу та дихання. Технологія    надання екстреної медичної допомоги (Заняття2).

Тема 6. Екстрена медична допомога при масових ураженнях.

Тема 7. Діагностика та лікування невідкладних станів на місці події.

Тема 8. Екстрена медична допомога при механічних травмах.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ

Тести

Підготовка офіцерів запасу галузі знань «Охорона здоров’я»

1. Медичний захист військ: навчальний посібник / С. О. Гур’єв, Ю. В. Шкатула, В. П. Печиборщ та ін. – Суми: Сумський державний університет, 2017. – 175 с. (гриф «Рекомендовано МОН України» (лист № 1/11 – 4734 від 17.05.2017 р.)).

2. Медицина надзвичайних ситуацій. Екстрена медична допомога: навчальний посібник / С. О. Гур’єв, В. Д. Шищук, Ю. В. Шкатула – Суми: Сумський державний університет, 2010. – 321 с. (гриф «Рекомендовано МОН України» (лист № 1/II-5687 від 24.06.2010 р.)).

3. Циркуляторні шоки в травматології: навчальний посібник / В. Д. Шищук, Ю. В. Шкатула – Суми: Сумський державний університет, 2009. – 90 с. (гриф «Рекомендовано МОЗ України» (лист № 23-01-25/116 від 3.11. 2008р.)).

4. Методичні вказівки: «Загальна характеристика хімічної зброї».

5. Методичні вказівки: «Серцево-легенева реанімація. Елементарна підтримка життя».

6. Методичні вказівки: «Методи припинення зовнішньої кровотечі».

7. Методичні вказівки: «Множинні, поєднані, комбіновані пошкодження. Політравма».

8. Методичні вказівки: «Транспортна іммобілізація».

9. Методичні вказівки: «Інтенсивна терапія опікового шоку».

10. Методичні вказівки: «Діагностичні критерії смерті мозку та процедура констатації моменту смерті людини».

Дочірні категорії