9.11.2017 викладачі кафедри загальної хірургії представили навчальний посібник з грифом МОН "Медичний захист військ" на нараді-семінарі вищих медичних навчальних закладів МОЗ України "Медична допомога пораненим на догоспітальному етапі"

9 листопада 2017 року викладачі кафедри загальної хірургії Медичного інституту СумДУ Шкатула Ю.В. та Бадіон Ю.О. прийняли участь у нараді-семінарі вищих медичних навчальних закладів МОЗ України "Медична допомога пораненим на догоспітальному етапі". Нарада проводилася на базі Національного військово-медичного клінічного центру ГВКГ, м.Київ. Від СумДУ було представлено навчальний посібник з грифом МОН "Медичний захист військ".

13.10.2017 Здобувач кафедри виступив з доповіддю на міжнародній конференції в Японії

Здобувач кафедри прийняв участь у міжнародній конференції 13.10.2017 р.  в м. Фукуока, Японії з доповіддю «Stomach cancer as a spacial and temporal event in Ukraine» 

14.10.17 З Днем захисника України

Шановні чоловіки! 

Прийміть щирі вітання зі святами – Днем захисника України 

та Покрови Пресвятої Богородиці! Ці знаменні дати
нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь,
давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями.
Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею
славного війська козацького та всього українського люду.
І сьогодні ми звертаємось до Матері Божої з проханням про мир,
добро, благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу.
Аби на людей зійшла благодать, а душі наповнилися
любов’ю, щирістю і всепрощенням.
Сердечно бажаємо Вам щастя, радості, добра та наснаги
на успішні починання на користь Вітчизні.
Нехай єднає нас незгасне світло віри і допомагає
високе покровительство Пресвятої Богородиці.

  

Жіночий колектив кафедри загальної хірургії.

14 жовтня 2017 р.

 

21.07.17 посібник "Медичний захист військ"

Видано друком посібник:

Медичний захист військ : навчальний посібник / С. О. Гур’єв, Ю. В. Шкатула, В. П. Печиборщ та ін. – Суми : Сумський державний університет, 2017. – 175 с.


У навчальному посібнику викладені питання організації медичного забезпечення Збройних сил України з урахуванням сучасних досягнень військово-медичних наук. Подана інформація про організацію, принципи та методи розшуку, надання екстреної медичної допомоги та евакуацію поранених і хворих. Викладені сучасні стандарти серцево-легеневої та церебральної реанімації (елементарної підтримки життя). Використані положення Міжнародної програми з надання екстреної медичної допомоги Basic Life Support (BLS) навчальних курсів Combat Medic (CM) і Tactical Combat Casualty Care (TCCC).
Посібник відповідає Навчальній програмі, затвердженій Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством освіти і науки України та Міністерством оборони України і призначений для студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів України.

З електронною версіею посібника можна ознайомитися на сайті кафедри, у розділі Медичний захист військ

28.06.17 - Привітання з ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Щиро вітаю Вас

із визначним святом нашої держави —

Днем Конституції України!

 Бажаю успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Результат пошуку зображень за запитом "привітання з днем конституції"

 Від усієї душі зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя.

Віримо у високе призначення та світле майбутнє нашої держави!

 

З повагою професор Дужий Ігор Дмитрович

 

6.06.17 - СТУДЕНТИ СУМДУ ПОСІЛИ ІІІ МІСЦЕ У ПЕРЕГОНАХ БРИГАД ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ «СУМСЬКІ МЕДИЧНІ РАЛІ−2017»

Студенти СумДУ посіли ІІІ місце серед студентських команд у перегонах  БРИГАД ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ «Сумські медичні ралі−2017»

Протягом трьох днів команди з усієї України, а також бригади «швидких» із Литви та Казахстану змагалися за першість у цих медичних ралі. Крім тестових завдань у цьому конкурсі були інсценування вибухів, ДТП і навіть пологів. Беручи участь у ситуаціях, максимально подібних до реальних, усі 36 команд екстреної швидкої допомоги намагалися швидко і професійно надати медичну допомогу уявним потерпілим.

За результатами змагань перше місце серед міжнародних учасників посіла команда з Казахстану, серед студентських бригад − команда Тернопільського державного медичного університету, а серед українських − команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Команда Сумського державного університету у складі: Артем Гурьен, Станіслав Гурьен, Юлія Котлярова посіла почесне 3 місце серед студентських команд у всеукраїнських змаганнях з міжнародною участю бригад екстреної медичної допомоги та медицини катастроф «Сумські медичні ралі−2017»

Показавши найкращий результат серед 36 команд в наданні допомозі при реанімації новонароджених та пологах.

 

Нагороджуючи переможців, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО відзначив професійність усіх учасників ралі, що забезпечила високий рівень змагань. Приємно відзначати, що «Сумські медичні ралі» високо оцінили тренери з Європи та США.

Щиро Вітаємо призерів змагань та їх викладачів!

8.05.17 - Привітання з ДНЕМ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

 

 

ПАМ'ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!

 

 

20.04.2017 - вітаємо учасників та переможців конференції

20 квітня 2017 року відбулася V Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Актуальні питання теоретичної та практичної медицини», на засіданні секції ХІРУРГІЇ було представлено 10 доповідей, 2 з яких – стендові.

За результатами виступів-презентацій було визначено переможці, серед яких І місце здобули Синюка Віталіна Вʾячеславівна та Гордєєва Вероніка Дмитрівна, студенти групи ЛС-406, (наук. керівн.: асист. Хандога В. С., к.мед.н. Шевченко Ю.Ю.) з доповіддю «КОРЕЛЯЦІЯ ЗМІН КРОВОНАПОВНЕННЯ СУДИН НИЖНІХ КІНЦІВОК З ОСТЕОПАТІЯМИ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ місце розділили - Киричок А. В., Конєва А. О.. студенти групи ЛС-401, (наук. керівник: доц. Шевченко В. П.) з доповіддю «ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕЗЕНХІМАЛЬНИХ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН У ЛІКУВАННІ РАН У ХВОРИХ НА DIABETIC FOOT SYNDROME» та Ромась О. А., Рудика О. М., студенти групи ЛС-421,(наук. керівник: доц. Пʾятикоп Г. І.) з доповіддю «СУЧАСНІ ПОГЛЯДИ НА ДІАГНОСТИКУ ТА ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО АПЕНДИЦИТУ У ВАГІТНИХ»

 

 

ІІІ місце Унавунва Франклін Оньякачі, Огунсанья Іфеолува Бусола, студенти групи ЛС-419, (наук. керівник: доц. Шевченко В. П.) з доповіддю «SKIN CANCER IN YOUNG WOMEN IN NIGERIA DUE TO BLEACHING CREAM»

 

 

 

 

 

 

Щиро вітаємо учасників та переможців конференції і бажаємо їм натхненно продовжувати свій науковий шлях, розвиваючи вітчизняну медицину і підносить рейтинг університету на найвищий рівень!