ДИСЦИПЛІНИ

Кафедра хірургії, травматології, ортопедії та фтизіатрії

назва дисципліни

Сестринська практика: практика хірургічна

«Сестринська практика в хірургії» є клінічною дисципліною, спрямованою на ознайомлення студента із основними обовʼязками та професійними діями медичної сестри хірургічного відділення. Навчальна дисципліна «Сестринська практика в хірургії» передбачає опанування основною маніпуляційною технікою медичної сестри відповідних підрозділів стаціонару, а також вивчення гігієнічних, профілактичних та лікувальних заходів, які входять до компетенції середнього медичного персоналу і застосовуються для створення комфортних умов перебування хворого у медичному закладі, сприяння якнайшвидшого одужання пацієнта, запобігання розвитку ускладнень. Засвоєння матеріалу базується на послідовному ознайомленні з особливостями реалізації вказаного обсягу дій у роботі хірургічних відділень КНП СОР “Сумська обласна клінічна лікарня”.
Метою викладання навчальної дисципліни є опанування студентом основних прийомів професійної діяльності медичної сестри на основі глибокого знання та розуміння особливостей функціонування організму хворої людини із дотриманням принципів медичної етики та деонтології.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Сестринська практика» є:
– опановування студентами основними знаннями щодо обовʼязків середнього медичного персоналу хірургічного відділення стаціонару;
– набуття основних практичних навичок медичної сестри хірургічного відділення стаціонару;
– поглиблення теоретичних знань, необхідних для організації комфортних умов перебування хворого у стаціонарі та забезпечення необхідного догляду за ним на всіх етапах лікування;
– формування у студентів морально-етичних та деонтологічних якостей при професійному спілкуванні з хворим.
Клінічною базою викладання навчальних дисциплін «Догляд за хворими» (практика) та «Сестринська практика в хірургії» є відділення хірургічного профілю Сумської обласної клінічної лікарні (хірургічне, судинне, опікове, торакальне). Заняття проводяться у структурних підрозділах відділень (сестринський пост, маніпуляційний кабінет, перев’язувальні, операційні), де студенти працюють під керівництвом викладачів та медичних сестер. Протягом навчання студенти мають змогу ознайомитися із особливостями роботи молодшого та середнього медичного персоналу приймального відділення, ендоскопічного кабінету, кабінетів променевої діагностики. Для тестової оцінки знань на базі кафедри обладнано комп’ютерний клас.