Дужий Ігор Дмитрович народився 04.02.1940 року у сім’ї службовців в м. Бахмачі Чернігівської області. Закінчив 7 класів середньої школи №48. Медичне училище закінчив в 1957 році в м. Суми. Завідував фельдшерсько-акушерським пунктом с. Тиниця Бахмацького району Чернігівської області з населенням 9 тисяч жителів. У підпорядкуванні було 2 акушерки зі стажем по 25 років. У пологовому будинку щорічно народжувалося» 120 малюків. За три роки померла 1 дитина на 5-у місяці життя. На першому році роботи 01.01.1958 року виконав ручне виділення дитячого місця (посліду).
Після трьох років роботи поступив у Харківський медичний інститут, який із відзнакою закінчив у 1966 році. З третього курсу чергував помічником ургентного хірурга і вже тоді почав оперувати апендицити, кили. З 01.08.1966 року зарахований ординатором хірургічного відділення Сумського обласного протитуберкульозного диспансеру.
На початку 70-х років зацікавився післяопераційними кровотечами і тромботичними ускладненнями та синдромом дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові. Один з перших у Радянському Союзі запропонував і втілив у життя профілактику зазначених ускладнень при операціях на легенях і плеврі шляхом застосування у до- інтра- та післяопераційний періодигепарину у низьких дозах. З цього приводу було опубліковано більше 20 статей у наукових журналах і самотужки написано дисертаційну роботу. Коли звернувся за пошуками наукового керівника у відповідні заклади Києва, такого не знайшлось – ніхто не орієнтувався у даній проблемі. Звернувся у Ленінградську Військово-медичну академію, отримав запрошення, але … Де той Ленінград… На цьому все закінчилось. У своїй монографії “Клиническое применение гепарина” академік А.І. Грицюк цитував роботи І.Д. Дужого у 1975 році. За показниками роботи хірургічне відділення де працював ординатором І. Дужий “зав’язувало” список тотожних відділень України.
З 1978 року І. Дужий очолив відділення, яке у цей же рік увійшло у чільну трійку і вже ніколи це місце не покидало. З початку 80-х років розробляв проблему діагностики та диференційної діагностики захворювань плеври. Втілив у життя плевроскопію при синдромі плеврального випоту. Розробляє і удосконалює методики консервативного та хірургічного лікування поширеного туберкульозу легень. Особливо це стосується хіміорезистентного туберкульозу.
Ігор Дмитрович Дужий залишається поборником комбінованих методів лікування туберкульозу легень у сучасних умовах, а саме інтраплевральної та екстраплевральної торакопластик.
Автор 7 монографій, серед яких «Труднощі діагностики хвороб плеври», «Клінічна плеврологія» та «Гострий грудний біль (диференціальна діагностика)» не мають аналогів. Автор 10 навчально-наукових посібників, понад 30 винаходів, підтверджених патентами України, автор більше 70 раціоналізаторських пропозицій; автор понад 400 наукових праць, з яких 67 опубліковані у виданнях, що індексуються БД Scopus. Співавтор національного підручника з Фтизіатрії, виданого трьома мовами.
За напрямками наукових уподобань захищено 11 дисертацій на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук: три з яких по лікуванню захворювань малої миски; одна – по лікуванню аденоїдиту; одна – по черепно-мозковій травмі; п’ять – по хірургічному лікуванню легень і плеври, одна – променевій діагностиці туберкульозного плевриту. У даний час підготовлено до захисту дві дисертації на ступінь к. мед. н. і продовжують роботу 4 аспіранти і два докторанти. Його учні, лікарі і молоді вчені, самостійно працюють не лише в Україні, а і в Замбії, Танзанії, Палестині.
У 2019 році удостоєний грамотою «За заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом» від Митрополита Київського і всієї України Єпіфанія. Від Уряду і діаспори України нагороджений орденом «Патріот України» (2011 рік). У 2016 році нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України».
У 2019 нагороджений орденом «НАУКОВЕЦЬ РОКУ 2019» за перемогу у Міжнародній програмі «Науковець року — 2019», що проводився під егідою Національної академії наук України і Української федерації вчених за підтримки та участі Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти України.
Дужий І.Д. є постійним членом редакційних рад науково-практичних журналів «Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція», «Лікарська справа», редакційної колегії медичного науково-практичного журналу «Харківська хірургічна школа».
З 1998 року і по теперішній час – голова Сумського обласного осередку асоціації хірургів України.